Formacionet zyrtare: Tottenham-Arsenal, Xhaka dhe Mustafi titullar
Tottenham dhe Arsenali do të sfidojnë njëra tjetrën në derbin e Londrës veriore në ndeshjen e javës së 29 të Premier League.

Dy dyja skuadrat do të kërkojnë fitoren teksa kanë si objektiv zonën Champions.

Skudra e Unai Emery vjen me moral të lartë në këtë supersfidë, teksa ka regjistruar 3 fitore radhazi, ndërsa kret e kundërta ndodh me Gjelat ku vijnë pas dy humbjeve radhazi.

Ndërkohë për arsenalin titullar do të jenë dyshja shqiptare, Shkodran Mustafi në mbrojtje dhe Granit Xhaka në mesfushë.


Formacionet zyrtare:


Tottenham: Lloris, Trippier, Alderëeireld, Sanchez, Vertonghen, Rose, Ëanyama, Sissoko, Eriksen, Son, Kane

Arsenal: Leno; Mustafi, Sokratis, Koscielny Monreal; Guendouzi, Xhaka; Ramsey, Iëobi, Mkhitaryan; Lacazette.Shtuar më 02/03/2019, ora 13:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori