Formacioni i javës në Champions League (FOTO LAJM)

Manuel Neuer - B.Munchen nota 7.5
Liga e kampionëve
UEFA në faqqen e saj zyrtare në internet ka publikuar formacionin më të mirë të Champions League për ndeshjet e para të fazës çerekfinale të këtij kompeticionit. Përzgjedhja sigurisht është bërë nga specialistët e Qeverisë Europiane të Futbollit, të cilët janë bazuar në ato çfarë ata kanë dhënë për ekipet e tyre në këto ndeshje.

Real Madrid është skuadra më e përfaqësuar në këtë njëmbëdhjetëshe me 3 lojtarë (Marcelo, Kaka dhe Benzema) së bashku me Chelsea. Më pas vijnë Bayern Munchen dhe Milan me nga dy lojtarë. I vetmi nga Barcelona, Xavi Hernandez, plotëson 11 më të mirët e javës.

Bie në sy mungesa në formacion e dy lojtarëve më të mirë të momentit në planet: Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. /albeu.com/

Ja 11-shja më e mirë:
Shtuar më 29/03/2012, ora 13:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori