Formacioni i javës në UEFA Champions League (FOTO LAJM)

Këtë javë u zhvilluan ndeshjet e para të çerekfinales në UEFA Champiosn League.

Gara më e madhe evropiane për klube, dhuroi spektakël në shumë ndeshje, duke u shënuar plot 13 gola.

Është Real Madrid që mposhti 0-3 në transfertë Juventusin, ndërsa me rezultat të njëjtë edhe Liverpooli mposhti Manchester Cityn në ‘Anfield Road’.

Edhe Bayern Munich dhe Barcelona fituan në përballjet e tyre, me të parët që kanë mposhtur Sevillan, dhe të dytët italianët e Romës.

UEFA ka përzgjedhur formacionin e javës bazuar në performancet e lojtarëve në këto katër ndeshje. /albeu.com/
Shtuar më 05/04/2018, ora 19:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori