Formacioni i Milan, Taiwo i "rrëmben" vendin Zambrotës
Informacionet e fundit që vijnë nga Minsku, ku Milani do luajë sot, në orën 18:00, sfidën e katërt në Ligën e Kampioneve kundër kampionëve vendas, thuhet se formacioni është pothuajse i vendosur nga tranjeri Alegri.

Nigerani Taye Taiwo ka fituar balotazhin me Zambrotën. Dhe si trekuartist do luajë ose Boateng ose Seedorf, por holandezi duket favorit duke parë që Kevin Prince është në gjendje jo të mirë fizike.

Formacioni është ky: Abiati, Abate, Nesta, Thiago Silva, Taiwo, Nocerino, Ambrosini, Aquilani, Seedorf (ose Boateng), Robinho dhe Ibrahimoveiç. /albeu.com/
Shtuar më 01/11/2011, ora 14:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori