Formacioni i sezonit në Europa League (FOTO LAJM)

SIMON MIGNOLET | Liverpool
Pas përfundimit të finales së Europa Leagues, Sevilla u kurorëzua kampione për herën e tretë radhazi pasi arriti të mposhtë 3-1 Liverpoolin.

"Goal.com" ka publikuar formacionin më të mirë të këtij edicioni në UEFA Europa League, ku dy finalistet e këtij turneu kanë nga tre lojtarë në formacion, ndërsa Villareal ka dy.

Dortmund, Bilbao dhe Shaktar përfaqësohen me nga një lojtar.
Shtuar më 19/05/2016, ora 10:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori