Formacioni i vitit në Serinë A sipas "goal.com" (FOTO LAJM)

GIANLUIGI BUFFON
Portali "goal.com" vijon publikimin e formacioneve më të mirë të këtij sezone, edhe pse duhet edhe një javë që kampionatet më të mëdha europane të mbyllen.

I radhës i përket Serisë A, teksa vërehet një dominim i lehtë kampionëve të Juventusit me 4 futbollistë në përbërje i ndjekur nga Napoli me 3 dhe Roma me 2.

Në 11-shen më të mirë fatkeqësisht nuk është përfshirë Elseid Hysj, teksa është preferuar skema me 3 mbrojtës me vendosjen 3-5-2. /albeu.com/
Shtuar më 11/05/2016, ora 10:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori