Formacioni që do të rri në stol gjatë Kupës së Botës (FOTO LAJM)

Është një shifër e çmendur ajo që do të rrijë në stol gjatë Kupës së Botës që do të zhvillohet në Rusi.

Bëhet fjalë për një formacion i cili do të mund të ishte një pretendent për botërorin nëse do të ishin një ekip i përbashkët.

Shifra rekord mban vlerën e 705 milionë eurosh dhe ajo do të ishte e përbëre nga lista e lojtarëve të mëposhtëm:

1- Ter Stegen (Gjermania / 60 milionë euro)

2- Azpilicueta (Spanja / 40 milionë)

3- Marquinhos (Brazili / 55 milionë)

4- Lucas Hernandez (Franca / 35 milionë)

5- Dembele (Franca / 80 milionë)

6- Gundogan (Gjermania / 40 milionë)

7- Saul (Spanja / 70 milionë)

8- Asensio (Spanjë / 75 milionë)

9- Dybala (Argjentinë / 110 milionë)

10- Firminho (Brazil / 80 milionë)

11- Higuain (Argjentina / 60 milionë)

/albeu.com/
Shtuar më 13/06/2018, ora 20:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori