Franca publikon listën për ndeshjen me Shqipërinë, mungon ylli në mesfushë (FOTO LAJM)

Franca do të luajë dy ndeshjet e fundit kualifikuese ndaj Moldavisë në shtëpi më 14 nëntor dhe 3 ditë më pas do të udhëtojë drejt Tiranës për t’u përballur ndaj Shqipërisë.

Pak minuta më parë Franca në faqen zyrtare ka publikuar listën me lojtarët që do jenë pjesë e skuadrës për këto dy takime. Bie në sy mungesa e mesfushorit Paul Pogba dhe e portierti Lloris që vijnë të jenë të dëmtuar, ndërsa Mbappe është gati për këtë sfidë, pasi në të parën nuk ia doli të ishte në fushë.

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës do të luhet më 17 nëntor, në stadiumin "Arena Kombëtare".
Shtuar më 07/11/2019, ora 15:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori