Francë-Angli, formacionet
Sot në orën 18:00 ngre siparin e tij edhe Grupi D i Euro 2012 me ssuperndeshjen Francë-Angli. Me francezët favoritë në start kjo ndeshje pritet të dhurojë gola dhe spektakël edhe pse te Anglia ka mungesa me peshë si Frank Lampard apo Wayne Ronney.

Kombëtarja e "Tre Luanëve" ka që në vitin 1997 që nuk fiton përballë "Gjelave" por sot ata vijnë me dëshirën dhe forcën për të thyer këtë tabu.

Ndeshja starton në orën 18:00 dhe do të keni mundësi ta ndiqni në Portalin Albeu me koment Live. /albeu.com/

Formacionet:

FRANCA: Hugo Lloris; Mathieu Debuchy; Phillippe Mexes; Adil Rami; Patrice Evra; Alou Diarra; Yohan Cabaye; Florent Malouda; Samir Nasri; Franck Ribery; Karim Benzema. Tr: L.Blanc

ANGLIA: Joe Hart; Glen Johnson; John Terry; Joleon Lescott; Ashley Cole; James Milner; Steven Gerrard; Scott Parker; Stewart Downing; Ashley Young; Danny Welbeck. Tr. R.Hodgson

Shtuar më 11/06/2012, ora 13:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori