"France Football" publikon 10 klubet më të mira në botë
Pëlqej
Revista prestigjioze franceze, "France Football", publikoi listën e skuadrave që i konsideron më të më të mira të botës, aktualisht.

Janë analizuar 85 klube deri në detajin më të vogël, ndërkohë që në listën finale mbetën 30.

Dominojnë në 10-shen më të mirë klubet më të mira angleze.

Përveç Manchester United në vend të tretë, pjesë e dhjetëshes më të mirë janë edhe Liverpool, Chelsea, Manchester City dhe Arsenal.

Nga klubet italiane është vetëm Juventusi, ndërsa dy të parët janë gjigantët spanjollë, Real Madrid dhe Barcelona.Renditja top-10
Real Madrid 184pikë
Barcelona 177 pikë
Manchester United 151 pikë
Bayern Munich 135 pikë
Liverpool 120 pikë
Juventus 107 pikë
PSG 94 pikë
Chelsea 91 pikë
Manchester City 89 pikë
10-Arsenal 88 pikë
Shtuar më 12/02/2019, ora 11:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori