Francezët mësojnë himnin shqiptar (VIDEO)
Francezët do të nderojnë Himnin e Flamurit në ndeshjen Francë­ Shqipëri që do të zhvillohet sot në mbrëmje në Marsejë.

Sipas prestigjiozes Lequipe.fr” po qarkullon një video në të cilin këndohet himni shqiptar, ndërsa teksti shfaqet i përkthyer në frëngjisht.

“Ky himn është krenaria e shqiptarëve dhe më e pakta që Franca mund të bëjë si vend organizator në Europian është të nderojë kundërshtarin e saj.

juha shqipe nuk është një gjuhë e thjesht për t’u mësuar, kështu që ne ju sugjerojmë ta këndoni në formën e karaokes”, shkruan gazeta franceze./Albeu.com/
Shtuar më 15/06/2016, ora 18:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori