Frank Lampard i sugjeron Chelseat vetëm rikthimin e Lukakut
Frank Lampard po mbështet përpjekjet e Chelseat për të sjellë Romelu Lukaku përsëri në Stamford Bridge.

Belgu është alternativa e parë e klubit për të zëvendësuar Diego Costa dhe për të forcuar sulmin e tyre. Lampard, i cili luajti me Lukakun tek Chelsea duhet ta rikthejë atë.

"Unë mendoj se ajo që ai ka bërë gjatë dy apo tre viteve të fundit është shumë e mirë", tha Lampard.
"Chelsea e bleu atë si një djalë dhe ndoshta ishte shumë herët ose ndoshta ai nuk mori shanset atëherë për të treguar veten. Por unë e dua qëndrimin e tij dhe mënyrën se si ai luan. Ai është shumë i vendosur. Mbaj mend trajnimin me të. Ai gjithmonë ishte duke praktikuar. Ai e meriton më të mirën dhe nëse Diego Costa lëviz, ata dëhet të ftojnë dikë me stilin e një njeriu të madh përpara për të shënuar gola, atëherë Lukaku ka provuar se mund ta bëjë këtë ". Përfundoi legjenda e Chelseat. / albeu.com /
Shtuar më 25/06/2017, ora 23:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori