Frank Lampard pranë shkarkimit nga Chelsea
Frank Lampard është pranë shkarkimit nga stoli i Chelsea.

Pasi i shpenzoi mbi 200 milionë euro në verë për ta përforcuar skuadrën me lojtarë si Hakim Ziyech, Timo Werner dhe Kai Havertz, shumë njerëz e cilësuan Chelsea si favorit për ta fituar titullin e parë në Premierligë që prej vitit 2017, por rezultat e dobëta ia kanë shuar shpresat për titull tani.

Massimiliano Allegri dhe Thomas Tuchel shihen si pasardhës të mundshëm të Lampardit.

Chelsea është nëntë pikë larg kreut të Premierligës.
Shtuar më 21/01/2021, ora 17:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori