Frikë për Interin, Barcelona luan me rezerva ndaj Tottenhamit
Barcelona luan sot në mbëmje në Camp Nou, teksa do të presë Totenhamin që kërkon me cdo kush fitoren për të siguruar kualifikimin, shkruan Albeu.com.

Barcelona e ka siguruar kualifikimin teksa teksa mban vëndin e parë në Grupin B me 13 pikë, dhe sot luan për prestigj ndaj Tottenhamit që kërkon fitoren me cdo kusht.

Por kjo shqetëson Interin, qe përvec fitores që i duhet skuadrës së Spallettit, ndaj PSV-së zikaltrit shpresojnë dhe një ndalesë e mundshme e Tottenhamit në Cam Nou.

Por në këtë sfidë trajneri Barcelonës Ernesto Valverde ka vendsur të bëjë rotacion në skuadër dhe kjo ka shqetësuar Interin për ndonjë tolerim të mundshëm.

Megjithatë Valverde do të aktivizojë Lionel Messin, por ka lënë në stol yjet e tjerë si Suarez, Dembele, Ter Shtegen, Pique. Më poshtë keni formacionin e Barcelonës /albeu.com/

BARCELONA (4-3-3): Cillessen; Semedo, Vermaelen, Lenglet, Miranda; Aleñá, Busquets, Vidal; Coutinho, Munir, Messi.

TOTTENHAM (4-2-3-1): Lloris; Walker-Peters, Alderëeireld, Vertonghen, Davies; Dier, Ëinks; Alli, Eriksen, Son; Kane.

Shtuar më 11/12/2018, ora 11:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori