FSHF merr vendimin, në këtë datë do të luhet finalja e Superkupës Skënderbeu-Laçi
Nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare, Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar se është vendosur që finalja e Superkupës së Shqipërisë mes Skënderbeut dhe Laçit të luhet në stadiumin “Selman Stërmasi”.

Ndeshja do të luhet në datën 12 gusht në orën 19:45.

Edhe pse Skënderbeu e fitoi si Kupën ashtu edhe kampionatin, rregullorja e përcakton që klubi që arrin t’i fitojë të dyja trofetë do të ndeshet me finalistin e Kupës, pra me Laçin.
Shtuar më 02/08/2018, ora 16:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori