TRONDITËSE/ Lushnje, djali godet më sëpatë babain
Fury kërcënon me nokaut Wilder-in: Do të kesh fatin e Klitschko
fury
Tyson Fury kërcënon Wilder duke thënë se asnjë grusht i tij nuk do ta kapë atë. Ndër të tjera boksieri britanik thekson se po stërvitet fort që të arrijë të mposhtë amerikanin dhe të shpallet kampion bote.

“Po e shijoj çdo minutë të kësaj faze përgatitore dhe përgatitja po ecën me ritmet e duhura, sipas planifikimit. Të gjithë po bëjmë një punë të shkëlqyer. Jam në formë dhe i shpejtë, Wilder nuk do të ketë asnjë shans të lëshojë ndonjë grusht mbri trupin tim.

Stërvitja në lartësi ka qenë e fortë dhe mund të zhvilloj pa asnjë problem 12 raunde. Zgjohem që në orët e para të mëngjesit dhe përgatitja vijon deri vonë”, tha Fury. /albeu.com/
Shtuar më 26/10/2018, ora 17:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori