Futboll: Koeman shpalli listën “antishqipëri”
Albeu.com
Trajneri i kombëtares së Hungarisë, Ervin Koeman ka bërë publike listën më të gjërë të futbollistëve të ftuar për përballjen eliminatore kundër Shqipërisë.Ai është mbështetur në futbollistët të cilët luajnë në kampionatet e huaja. Kështu në këtë eliminatore për Botërorin e vitit 2010 do të kemi përballjen mes dy futbolistëve që luuajnë në skuadrën e Bundesligës Hanover'96 Altin Lalës (Shqipëri) dhe Sabzo Huszti (Hungari).
Eliminatorja Hungari – Shqipëri do të zhvillohet më 11 tetor në stadiumin „Ferenc Puskás" në Budapest.

Portierë:

Gábor Babos (NEC Nijmegen)
Márton Fülöp (Sunderland AFC)
László Köteles (Diósgyõri VTK)
Ádám Bogdán (Bolton Ëanderers)

Mbrojtës:

Zoltán Szélesi (RC Strasbourg)
László Bodnár (Red Bull Salzburg)
Roland Juhász (RSC Anderlecht)
Tamás Vaskó (US Avellino)
Zsolt Lõë (TSG 1899 Hoffenheim)
Vilmos Vanczák (FC Sion)
Boldizsár Bodor (Roda JC Kerkrade)
Krisztián Tímár (Plymouth Argyle)

Mesfushor:

Tamás Hajnal (Borussia Dortmund)
Zoltán Gera (Fulham FC)
Krisztián Vadócz (Osasuna)
Pál Dárdai (Hertha BSC)
Péter Halmosi (Hull City)
Balázs Tóth (Racing Genk)
Ákos Buzsáky (Queen's Park Rangers)
Balázs Dzsudzsák (PSV Eindhoven)
Szabolcs Huszti (SV Hannover '96)

Sulmues:

Gergely Rudolf (DVSC-TEVA)
Sándor Torghelle (FC Augsburg)
Tamás Koltai (Gyõri ETO FC)
Shtuar më 02/10/2008, ora 18:02
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori