Futboll, politika mund Europën
Në ditën e fundit të muajit të Europës, është organizuar një ndeshje miqësore mes përfaqësueseve të medias dhe përfaqësues të ambasadave të ndryshme në Shqipëri ku ka marrë pjesë edhe ambasadori i Bashkimit Europian Etore Sequi.

Ndërkohë nuk kanë munguar dhe futbollist apo ish-futbollistë si Lala, Jupi, Bogdani, Agustin Kola, Bozhiqi apo Mersini. Një ndeshje në formën e spektaklit ku nuk kanë munguar jo vetëm golat, por edhe dozat e humorit nga aktorët e portokallisë protagonist të ndeshjes.

Plotë katër gola janë shënuar dy nga skuadra e udhëhequr nga ministri i Jashtëm Haxhinasto dhe dy nga skuadra e udhëhequr nga ambasadori Sequi.

Në goditjet e 11-metërshave është skuadra e përfaqësuesëve të medias ajo që gaboi më pak, duke marrë në fund edhe trofeun që iu dorëzua nga presidenti i nderit të FSHF-së Mico Papadhopuli. /albeu.com/
Shtuar më 01/06/2012, ora 13:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori