Futboll: Turqi:2 -Shqiperi:0
Albeu.com
Ankara, albeu.com - Mbreme ne stadiumin Inonu ne Stamboll kombetarja jone u takua e me Turqine ne kuader te ndeshjeve te eliminitarorit boterore "Gjermani 2006" dhe pesoi me rezultat 2:0. Shenues te golave isihin Nexhati Ates '2 (11-m), Elvin Beqiri '4 (autogol) . Ndeshjene percjellen rreth 32,000 spektatore.
Formacionet:
Turqia: 1-Rustu Recber; 15-Koray Avci, 2-Tolga Seyhan, 4-Ibrahim Toraman, 6-Umit Ozat; 14-Serkan Balci, 10-Yildiray Basturk, 5-Emre Belozoglu (3-Bulent Korkmaz 84), 11-Hamit Altintop (16-Gokdeniz Karadeniz 76); 18-Necati Ates, 9-Fatih Tekke (20-Ayhan Akman 63)
Shqiperia: 1-Ilion Lika; 2-Elvin Beqiri, 3-Armend Dallku, 5-Lorik Cana, 11-Ardian Aliaj; 18-Klodian Duro (8-Alban Bushi 79), 23-Altin Haxhi, 14-Altin Lala, 13-Ervin Skela; 22-Erion Bogdani, 17-Igli Tare
Gjyqtar: Konrad Plautz nga Austria
Te merkuren Shqiperia do te takohet me kombetaren e Greqise.
Shtuar më 27/03/2005, ora 18:30
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori