Futbolli afrikan në zi, talenti 21-vjeçar goditet nga rrufeja dhe humb jetën
Fatbollisti nga Afrika e Jugut, që luan me klubin Maritzburg United, u godit nga një rrufè gjatë një ndeshjeje, teksa edhe pse utransferua me urgjencë në spital nuk arriti të mbijetojë.

Ka qenë vetë klubinjoftoi se futbollisti 21-vjeçar, sulmues, Luyanda Ntshangase ishte në koma që prej ngjarjes qëndodhi më 1 mars. Klubi e përshkroi atë si një talent në rritje dhe njoftoi se ekipi ishte në zi.

Maritzburg United luan në kategorinë elitare të Afrikës së Jugut dhe mban vendin e katërt. /albeu.com/
Shtuar më 05/05/2018, ora 12:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori