Futbolli futet edhe në politikë, Galliani zgjidhet në Senat, Lotito mbetet jashtë Parlamentit
Pëlqej
Ish-administratori i Milanit, Adriano Galiani, u zgjodhSenatin italian në zgjedhjet që u mbajtën këtë të diel në Gadishullin Apenin.

Galiani u zgjodh falë listës plurominale në rajonin e Lombardisë.

Një tjetër figurë e sportit të Itali, Claudio Lotito, presidenti i Lazios, ka mbetur jashtë Parlamentit vetëm për disa vota.

Mediat italiane shkruajnë se vendi i dytë në listën e Partisë “Forza Italia” nuk ka marrë vota të mjaftueshme në Senatin e Beneventos, Avelinos dhe Salernos. /albeu.com/
Shtuar më 06/03/2018, ora 17:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori