Futbollist i çmendur, godet kundërshtarët me grushta (VIDEO)
Një çmenduri e vertetë ka ndodhur ën gjysmëfinalen mes San Jorge dhe 9 De Julio De Barbevu në Argjentinë.

Skuadra vendase e fitoi ndeshjen me rezultatin e thellë 5-0, por vëmendjen e të gjithë botës e mori Martin Costa, i cili i kaloi të gjitha limitet e sportivitetit në fushë.

Arbitri dha një karton të kuq për një lojtar të skuadrës mike, por Costa ka shpërthyer pak metra më tutje duke goditur dy lojtarë kundërshtar, të cilit kanë përfunduar në tokë.

Arbitri i jep direkt karton të kuq, por ai nuk ndalet dhe godet me shpullë çdo kundërshtar që i afrohet duke mos e llogaritur atë që po bën në fushën e futbollit.
Shtuar më 01/03/2019, ora 12:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori