Futbollistët më të shtrenjtë, Ronaldo shikon para vetes Suarez dhe Higuainin
Lionel Messi para një muaji mbushi 30 vjeç dhe Cristiano Ronaldo 32-vjeçar vazhdojnë të jenë ndër sportistët mëtë shtrenjtë në botë, por jo më të shtrenjtët.

Sipas CIES, (Qendra Ndërkombëtare e Kërkimeve Sportive) Neymar, është futbollisti më i shtrenjtë i planetit, me vlerë 210.7 milionë euro. Dele Alli (155.1 mln euro) dhe Harry Kane (153.6 mln euro) e pasojnë brazilianin dhe vendin e katërt e zë Lionel Messi, i cili kushton 151.7 milionë euro.

Renditja sipas CIES:
1.Neymar,
2.Alli,
3.Kane,
4.Messi,
5.Griezmann,
6.Suarez,
7.Pogba,
8.Higuain,
9.Hazard,
10.Dybala,
11.Ronaldo. /albeu.com/
Shtuar më 25/02/2018, ora 13:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori