Futbollisti: Jam gay, le karrierën
Futbollisti amerikan, Robbie Rogers bëri publik homoseksualitetin e tij, si dhe vendimin për të lënë karrierën futbollistike.

"Për 25 vitet kam qendruar i fsheshur, por mendoj se tani ka ardhur momenti ta pranoj; jam gay dhe lë futbollin", shkruajti ai në blogun e tij personal.

25-vjeçari deklaroi se kishte patur frikë nga reagimet të deklaronte më parë orientimin e tij seksual.

Në Europë, Rogers ka luajtur për pak kohë me skuadrën angleze, Leed United si dhe ka veshur disa herë fanelën e kombëtares amerikane të futbollit. /albeu.com/
Shtuar më 17/02/2013, ora 09:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori