Futbollistët e Kosovës luten në xhami para sfidës me Turqinë (FOTO)

Futbollistët e përfaqësues së Kosovës kanë gjetur një mënyrë për të pasur më shumë fat në sfidën ndaj Turqisë. Ata janë lutur na Antalia para ndeshjes ndaj skuadrës së Terim për të kryer ritin fetar të faljes së xhumasë.

Sigurisht lutja e tyre është që të marrin një rezultat pozitivë në duelin e nesërm, por nuk dihet ende nëse kjo vizitë do të rezultojë me fat për ta këtë herë./albeu.com/

Shtuar më 11/11/2016, ora 15:29
laqi
e Premte 11 Nëntor 2016, Ora 15:36
turq jane. te ishte edhe mavraj atje sa mire do ishte
Alban
e Shtunë 12 Nëntor 2016, Ora 03:52
[email protected] sporti, lufta dhe frika i drejtohen dikujt me lutje, kurse pasuria, mendje madhësia dhe ateisti janë shkaktarët e perqarjes.
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori