Gabigol vazhdon të jetë i dashuruar me Interin, pas gjetjes së formës kërkon rikthimin
Gabriel Barbosa u largua pa lënë gjurmë nga Interi, por duket se në Brazil po tregon se zikaltrit nuk e kanë trajtuar siç duhet.

Në 3 takimet e para me Santosin, sulmuesi 21-vjeçar ka shënuar 3 gola, njëri më i bukur se tjetri, duke u rikthyer edhe një herë në qendër të vëmendjes.

Gabigol ka theksuar se është përmirësuar ndjeshëm në aventurën e tij europiane dhe se shumë shpejt do të rikthehet te Interi, skuadër me të cilën është ende nën kontratë.

“Kam mësuar shumë në Europë, edhe pa luajtur futboll, si stili i jetesës, një gjuhë tjetër, por edhe kultura të ndryshme, duke qenë se kam bërë shumë miq nga shtete të ndryshme. Jam 21 vjeç dhe do të bëj shumë para-mbrapa, por shumë shpejt do të rikthehem te Interi, pasi kam një kontratë me zikaltrit”, u shpreh braziliani./albeu.com/
Shtuar më 20/02/2018, ora 10:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori