Gabimi që portieri s'duhet ta bëjë (VIDEO)
Gabim i madh i portierit të skuadrës marokene, FAR Rabat. Portieri Halid Askri, ka pritur goditjen e nga penalltia tl lojtarit të ekipit Fes Moghreb. Menjëherë pas pritjes, portieri i gëzuar nga pritja e bërë, drejtohet nga publiku për të shijuar "festën" bashkë me tifozët. Por pas disa sekondave ai ka parë se topi ishte rrokullisur dhe ishte futur brenda rrjetës.

Ky gol, i mundësoi ekipit të Fes Moghreb të kualifikohet për çerek-finalen e Kupës së Marokos.

"Halid Askri mendonte se ishte një hero, por ai është vetëm një zero", shkruante në një faqe interneti të klubit të portierit.

Shikoni atë moment:

<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/JmWMnfUcpxg?fs=1&hl=en_US">param><param name="allowFullScreen" value="true">param><param name="allowscriptaccess" value="always">param>
Shtuar më 11/09/2010, ora 15:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori