Galliani: Jam ultra-tifoz i Milanit por Interi do të ishte ndryshe po të mos kishte mungesa
Adriano Gallianit nuk i ndahet zemra nga Milani, edhe pse sot drejton Monzan.

Ish administratori i deleguar kuqezi foli për derbin e fituar dje nga Milani kundër Interit.

“Nëse shkon në fushë me 6-7 lojtarë më pak je në mënyrë të pashmangshme një ekip tjetër. Unë jam ultra-adhurues i Milan, kështu që imagjinoni; por duke folur si një sportist dhe i drejtë, ndoshta Interi me Milan Skriniar dhe Alessandro Bastoni do të kishte qenë një ekip tjetër. Ashtu si Zlatan Ibrahimovic do të kishte tetë gola dhe jo katër nëse do të kishte luajtur dy ndeshjet e tjera. Kjo është një llotari, të gjithë duhet të jetojmë me Covid”.

Duke iu rikthyer suksesit në derbi dhe gjurmëve të fitoreve të kuqezi: “Milani ka udhëhequr prej 16 javësh dhe nuk mendoj se e kam lexuar në ndonjë gazetë. Pas bllokimit kishte dymbëdhjetë ndeshje, Milani përfundoi i pari dhe tani ata kanë filluar përsëri së pari duke fituar të gjitha ndeshjet midis ligës, miqësoreve dhe Europa League. Nuk e di të ardhmen, marr parasysh që Milani ka qenë i pari për gjashtëmbëdhjetë javë dhe është e çuditshme që askush nuk komenton.

Ibrahimovic? Dhjetë vite më parë fituam derbin e fundit me Interin pritës dhe aty ishte Ibra, 1-0, mbaj mend penalltinë e Materazzi me një faull identik me atë të kryer dje nga Kolarov. Ibrahimovic është i jashtëzakonshëm”.

Shtuar më 18/10/2020, ora 23:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori