Gareth Bale thyen një rekord në La Liga


Uellsiani Gareth Bale është bërë britaniku më me shumë paraqitje në La Ligan spanjolle.

Sulmuesi anërsor i Los Blancosve, Gareth Bale ka luajtur mbrëmë në fitoren 3-1 ndaj Getafes, për herë të 117 në La Liga.

Kështu uellsiani është bërë futbollisti britanik me më së shumti paraqitje në ligën spanjolle, duke lënë në vendin e dytë David Beckham me 116 paraqitje.

Në 117 paraqitje, Bale ka shënuar 62 gola dhe ka fituar një La Liga. /albeu.com/
Shtuar më 04/03/2018, ora 17:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori