Gashi më i mirë se Tevez, Kane dhe Icardi
Sulmuesi i Bazelit Shkëlzen Gashi shënuar 21 gola në Superligën zvicerane gjatë këtij sezoni kur kanë mbetur edhe tre javë para fundit.

Ai është katër gola para sulmuesit të Young Boys, Hoarau (17) i cili ka shënuar pesë penallti, shumë ndryshe nga Gashi, i cili nuk ka realizuar asnjë gol nga pika e bardhë.

26-vjeçari ka realizuar edhe më shumë gola se yje të tillë si Carlos Tevez (20), Harry Kane (20), Carlos Bacca (20), Mauro Icardi (19), Robert Leëandoëski (16) apo Diego Costa (19).

Kujtojmë që golat në Zvicër vlerësohen me koeficientin 1.5, ndryshe nga golat që shënohen në kampionatet dhe që vlerësohen me 2. Kjo bën që Gashi të zbresë shumë në renditjen për “Këpucën e Artë”./Albeu.com/
Shtuar më 18/05/2015, ora 07:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori