E FUNDIT/ Sulmohet Tom Doshi në Shkodër
Gattuso rikthehet në Skoci
Mesfushori i Milanit, Gennaro Gattuso, i cili i dha lamtumirën San Siros dhe tifozëve të tij të dielën në ndeshjen ndaj Novarës, duket se e ka gjetur menjëherë shtëpinë ere.

Bëhet fjalë për klubin skocez të Glasgow Rangers, me të cilin Gattuso ka luajtur në sezonin 1997-1998 para se të vinte te Milan. Sipas mediave italiane klubi skocez i ka ofruar kalabrezit një kontratë 2-vjeçare por detajet financiare të saj nuk janë bërë ende publike/

Ivan Gennaro Gattuso është tejet i lidhur me Rangers, dhe shpeshherë ka delaruar për një rikthim të mundshëm në kryeqytetin skocez.

Lajmi është konfirmuar edhe nga agjenti i tij Caludio Pasqualin. /albeu.com/
Shtuar më 16/05/2012, ora 15:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori