Gazeta franceze: Neymar do të mungoj 3 muaj për PSG
Paris Saint-Germain pritet që të jetë pa sulmuesin e tyre Neymar deri në fund të marsit.

Ai pësoi një lëndim në këmbën e tij të djathtë gjatë përballjes së PSG kundër Strasbourgut javën e kaluar, një lëndim që ishte pak a shumë i njëjtë me atë të 2018 që e kishte lënë atë pa luajtur 3 muaj.

Sipas L’Equipe, braziliani mund të jetë jashtë për dy muaj, që do të thotë se ai do të humbas dy ndeshjet e PSG në Champions League kundër Manchester United dhe 12 lojë të tjera në ligë dhe kupë. /albeu.com/
Shtuar më 29/01/2019, ora 22:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori