Gazzette dello Sport zgjedh ekipin me merkaton më të mirë dhe më të dobët
U përfol Lema, Mbappe, Benezema, Belotti, Lacazzete, dhe disa të tjerë dhe embylli me vetëm Lacazzete dhe duke larguar Wojciech Szczesny. Arsenali është përzgjedhur si ekipi me merkaton më të dobët këtë vit nga Gazzette dello Sport.

Topçinjtë u votuan me notën 4.5 nga 10, pas saj erdhën Barcelona dhe Porto,gjithmonë bazuar tek Gazzette dello Sport. Arsene Wenger bëri një tjetër merkato të tmerrshme për tifozët e tij, ku arriti të sjellë vetëm Alexandre Lacazette nga Lyon dhe mbrojtësi Sead Kolasinac nga një transferim i lirë, përcjell Albeu.com.

Në listën e Gazzette dello Sport kryeson Manchester United me notën 9 së bashku me PSG. /albeu.com/

Shtuar më 02/09/2017, ora 11:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori