Genoa e interesuar për Gattuson, ky është vendimi që ka marrë ish-trajneri i Milanit
Ndeshja ndaj Milanit është deçizive për trajnerin e Xhenoas.

Në rast se humbet, Aurelio Andreazoli, do të shkarkohet direkt nga presidenti i klubit.

Si alternativë zëvendësuese ishte menduar Xhenaro Gattuson.

Sipas raportimeve që bën "Sport Mediaset" mes Gattusos dhe presidentit të Xhenoas ka pasur një komunikim në telefon, ku ky i fundit i ka ofruar ish-futbollistit të Milanit, postin e trajnerit.

Mirëpo Gatusso e ka refuzuar menjëherë ofertën.

Kështu tre alternativat për të marrë drejtimin e klubit të Ligurias, janë Stefano Pioli, Davide Nikola dhe Tiago Mota, që mbylli aventurën te 19-vjeçarët e PSG-së.
Shtuar më 02/10/2019, ora 18:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori