Genti mposht Sportingun, barazim mes Levskit dhe Lillës
Europa League
Në grupin C të Europa League janë luajtur ndeshjet midis Gent dhe Sporting Lisbonës, ndeshje e cila ka përfunduar me rezultatin 3-1. Golashënues të këtij takimi kanë qënë Smolders, Conte dhe Arbeitman për vendasit ndërsa për portugezët e Lisbonës ka shënuar goli e barazimit të përkohshëm Saleiro. Në ndeshjen tjetër midis Levskit të Sofies dhe Lille rezultati ka qënë I barabartë 2-2 ku për vendasit kanë shënuar Dembele dhe Gadzhev ndërsa për miqtë De Melo dhe Ivanov I cili ka shënuar autogol.(albeu.com)
Shtuar më 04/11/2010, ora 20:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori