Gerard Pique, në mesin e mbrojtësve me më së shumti gola në Champions League

12 gola të shënuar në UEFA Champions League, vetëm Helguera dhe Carlos kanë shënuar më shumë se Pique.

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, shënoi gol në fitoren e Barcelonës 4-1 kundër Romës mbrëmë në “Camp Nou”.

Me këtë gol, Pique ka plotësuar podiumin e tre mbrojtësve me më së shumti gola në histori të Champions League, me 12 finalizime.

Para 31 vjeçarit gjenden Iván Helguera me 15 dhe Carlos me 16.

Mbrojtësit me më së shumti gola në histori të Champions League:

1. Roberto Carlos 16

2. Iván Helguera 15

3. Gerard Piqué 12

=3. Dani Alves 12

5. Christian Panucci 11

=5. Sergio Ramos 11

/albeu.com/
Shtuar më 05/04/2018, ora 19:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori