Gerrard zgjedh formacionin e preferuar, nuk ka vend për CR7
Kapiteni legjendar i Liverpool, Steven Gerrard ka zgjedhur formacionin e ëndrrave në të cilin nuk ka vend për Cristiano Ronaldon.

Gerrard pranoi këtë sfidë nga ish shoku i skuadrës, Jamie Carragher.

Për Gerrard, formacioni ideal do të ishte me skemën 4-2-3-1. Në portë, Jan Oblak i Atletico Madrid, mbrojtur nga Cafu, Vincent Kompany, Kaldou Koulibaly dhe Andy Robertson.

Mesfusha do të përbëhej nga Roy Keane, Toni Kroos, Leo Messi, Alessandro Del Piero dhe Kylian Mbappe, kurse sulmi nga Didier Drogba.

4-2-3-1/ Oblak; Cafu, Kompany, Koulibaly, Robertson; Keane Kroos; Messi, Del Piero, Mbappe; Drogba.
Shtuar më 19/04/2020, ora 08:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori