Gianluica Di Marzio shkruan për Kosovën (FOTO)
Gianluica Di Marzio ka folur rreth ndeshjes së parë historike të PërfaqësuesesKosovës. Ndeshje e sotme në mes të PërfaqësuesesKosovës dhe Finlandës, ka marrë jehonën në gjithë botën.

Pas shumë mediave dhe njerëzve që kanë folur rreth kësaj ndeshje, tani është edhe gazetari i famshëm italian, Gianluica Di Marzio.

Në artikullin e tij të botuar në faqen e tij, italiani e cilëson si historike ketë ndeshje. Sipas Di Marzios, Kosova do të luaj lojën e parë debutuese në konkurrenca zyrtare të FIFA-s, pasi vetëm muajin maj mori miratimin e drejtave të plota nga shtëpia më e madhe e futbollit në botë.
Shtuar më 05/09/2016, ora 17:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori