Giovinco i thotë PO ofertës sё re tё Juventusit
Albeu.com
Mediat italiane kanё përcjellё lajmin se i riu Sebastian Giovinco, ёshtё pajtuar me ofertёn e fundit tё Juventusit pёr tё vazhduar marrëveshjen dhe zyrtarisht pritet tё nënshkruajё pas ndeshjeve ndёrkombёtare.Gazzetta dello Sport ka shkruar sot se Giovinco përfundimisht ka pranuar ofertёn e klubit pёr vazhdimin e kontratës. Problemet e zgjatjes sё nёnshrkimit ishin se ai kërkonte 1 milion euro nё vit, ndёrsa Zonja e Vjetёr ofronte vetëm 500 mijё euro.

Sipas gazetës sportive italiane, Alessio Secco mbrёmё ka zhvilluar takime me dy agjentёt e Giovincos dhe pas disa orësh bisede, treshja kishin arritur pajtimin qё paga e Giovincos tё jetё pёr fillim 1 milion euro, me rritje deri nё vitin 2013.
Shtuar më 09/10/2008, ora 16:26
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori