Gjesti anti-sportiv, Komiteti Disiplinor vendos për Lionel Messin
Komiteti Disiplinor i Federatës së Futbollit në Spanjë, ka marrë vendimin për Lionel Messin.

Ylli argjentinas është dënuar me dy ndeshje moslojë për shkak të kartonit të kuq që e mori në finalen e Superkupës së Spanjës.

Lojtari do të mungojë në ndeshjen e Copa del Rey kundër Cornellas dhe në La Ligas kundër Elches.

Ky është lajm i mirë për tifozët e Barcelonës, pasi Messi rrezikoi të ndëshkohej me 4 ndeshje
Shtuar më 19/01/2021, ora 14:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori