Gjesti i Ozilit po bën xhiron e botës, puth bukën dhe e nxjerr nga fusha (FOTO LAJM)

Mesut Ozil është një nga futbollistët më të respektuar në botë, kjo pasi është i qetë dhe nuk bënte gjeste të shëmtuara.

Një provë e qartë u dha mbrëmë sërish nga turko-gjermani i Arsenalit. Teksa po ekzekutonte një goditje nga këndi, tifozët e Atleticos hedhin një copë bukë në fushë, mbase nga rivaliteti i dikurshëm tek Reali, por gjithsesi që mbetet një gjest i shëmtuar. Asistuesi rekordmen në Premier Leaghue nuk kthehet nga tifozët për t'iu kundërvënë por e kap bukën e puth dhe e nxjerr në një vend ku nuk do të shkelet.

Gjesti i tij solli duartokitje të mëdha në të gjithë stadiumin, madje edhe në të gjithë botën. Të tillë njerëz nuk i duhen vetëm Europa Leagues, Anglis apo futbollit por gjithë botës. /albeu.com/
Shtuar më 27/04/2018, ora 11:58
Gostivari68
e Premte 27 Prill 2018, Ora 13:46
Djale i mencur e fisnik....zoti te bekoft...
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori