Gjetan Keta gjakos turkun në "Asllan Rusi"

Boksieri shqiptar Gjetan Keta ka fituar ndeshjen përballë turkut Uzun.
Ndeshja ka qenë mjaft e fortë mes dy boksierëve dhe janë dashur 4 raunde që Keta të triumfojë.
Gjetan Keta e ka sulmuar vazhdimisht turkun,ndërsa ky i fundit qëndronte vetëm në mbrojtje.
Kështu kanë kaluar tre raunde. Ndërkaq në raundin e katërt, Keta ka lëshuar një sërë “silurash” me grushta ndaj turkut, duke e gjakosur atë.
Turku Uzun nuk ka mundur ti rezistojë dot grushteve të Gjetanit, duke dhënë dorëheqjen nga ndeshja.
Kjo ndeshje ka falur emocione të mëdha në shkallët e “Asllan Rusit’.
Gjetan Keta me këtë fitore mbrojti titullin Intercontinetal në WBC/Albeu.com/
Shtuar më 19/02/2016, ora 21:14
mirditori
e Premte 19 Shkurt 2016, Ora 22:43
para skenderbeu
ku jeni ore turqit e shqiperise
Bulqizaku
e Premte 19 Shkurt 2016, Ora 23:51
Ca lidhje ka kjo qe po thua ti,pse je i besimit musliman nuk do te thote se je turk,po qe se ju katoliket e quani veten italian atehere ta dish se ne jemi musliman shqiptare.
mirditori
e Shtunë 20 Shkurt 2016, Ora 13:08
nuk te ofendova fene
edhe kurre nuk e ofendoje sikur ofendojne kosovart nene terezen ne youtube
por shume kosovar ndjehen me shume turq se shqiptar
edhe kam shoqeri me turq ...
italiant rrace e poshter
Shqiptari
e Shtunë 20 Shkurt 2016, Ora 19:45
O mirditor merri krejt ato fjale prap,turp te kesh, kurrrrrrrrrr nuk e ndihen shqiptaret musliman veten si turk.Ti mos jesh katolik?Neve shqiptaret musliman ose katolik nuk duhet te jemi kunder njeri tjetrit,se vetem keshtu mund ti plasim armiqet.Posht greku ,turku , italianet dhe serbet.
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori