Gjoka: Kjo fitore na jep besim dhe qetësi, kemi shumë punë për të bërë
Pëlqej
Trajneri i Vllaznisë, Ernesto Valverde ka thënë se fitorja i ka dhënë besim dhe një farë qetësie skuadrës, pasi thotë se ka ende punë për t'u bërë.

• 2 fitore, 6 pikë. Edhe porta e paprekur

"Ëshjtë gjë pozitive, pasi rifitojmë besimin. Na jep një farë qetësie. Kemi ende shumë punë për të bërë. Malorja është ende e fortë.

• Psikologjikisht, një fillim i mirë për lojtarët e ardhur?

"Rrezikojmë shumë, ne duhet të kalojmë sa më shpejt handikapin e pikëve.

"Unë besoj tek kjo skuadër, tek këto futbollistë, dhe sot e treguan çfarë personaliteti kanë. Duhet ende shumë punë të dalim nga kjo situatë.

• Menduat shumë herët të mbronit rezultatin…

"Kur rezultati është 2-0, dhe ne mbaruam pjesën e parë, duhet të ishim shumë të kujdesshëm. Nuk kishim pse bënim aventurë. Pjesa e dytë ishte shumë e ekuilibruar. U munduam të kapnim me kundërsulm, të godisnim kundërshtarin. E rëndësishme është që skuadra ka disiplinë taktike." ka thënë Gjoka në përfundim të ndeshjes. /albeu.com/
Shtuar më 19/02/2018, ora 22:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori