Gjykata e Serbisë dënon tre lojtarë shqiptarë
Një gjykatë në Serbi ka dënuar tre futbollistë shqiptarë të KF Tërnocit, duke aluduar per sjelljet e tyre "te rrezikshme per shoqerine".

Futbollistët e dënuar janë Faruk Nazifi, Ridvan Murati dhe Valon Ramadani, transmeton portali Presheva Jonë.

Pas kësaj, ka reaguar menjëherë Këshilli Kombëtar Shqiptar.

Sipas KKSH-së, dënimet arbitrare ndaj shqiptarëve janë tregues i paragjykimit ndaj shqiptarëve dhe faktit se qytetarët në Serbi nuk trajtohen në mënyrë të barabartë përpara ligjit, por në bazë të etnisë.

KKSH vlerëson se kjo është një goditje e rëndë për shqiptarët e Lugines, të cilët nuk po lihen të integrohen në jetën politike, kulturore dhe sportive të vendit./albeu.com/
Shtuar më 25/09/2014, ora 11:13
Defacto
e Enjte 25 Shtator 2014, Ora 17:41
Pervec se jane shqiptare, si duket keta jane edhe lojtare te mire! Gjykohet jo vetem perkatesia kombetare, por edhe ardhmeria e tyre si futbolliste! Ne Serbi vetem natyra dhe kafshet nuk jane shovenist! Ptu!
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori