Goditet nga lojtari, arbitri përfundon në spital
Arbitri kryesor i një takimi në Superligën e Indonezisë përfundoi në spital pasi u qëllua brutalisht me grusht nga një lojtar. Ngjarja e rëndë ndodhi gjatë takimit mes Pelita Bandung dhe Persiwa Wamena në minutën e 80 kur gjyqtari Wasit Muhamain akordoi një penallti për vendasit.


Ky vendim nervozoi miqtë teksa sulmuesi Rumaropen goditi me grusht në fytyrë arbitrin i cili u dërgua në spital për shkak të një hemoragjie. /albeu.com/

Shtuar më 22/04/2013, ora 13:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori