Goditja e frikshme, portieri i Napolit përfundon në barelë i gjakosur në kokë (FOTO LAJM)

Atalanta fitoi 2-0 ndaj Napolit në ndeshjen e vlefshme për Serie A dhe në këtë mënyrë ka “blinduar” kualifikimin sezonin e ardhshëm në Champions League.

Në minutën e 30’ të ndeshjes portieri i Napolit, David Ospina pësoi një frakturë në kokë si pasojë e përplasjes së frikshme me kundërshtarin, shkruan tabloidi britanik “The SUN”.

Fillimisht Ospina mori ndihmën e parë mjekësore, por më pas u largua me barelë dhe i gjakosur drejt spitalit.

Shtuar më 03/07/2020, ora 13:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori