Goditje dënimi, skema më komike që keni parë (VIDEO)

Mos pandehni se keni parë gjithçka në një ndeshje futbolli. Ja ku vjen rasti më i fundit në të cilin futbollistët e klubit tajlandez të Muangzhong United kryejnë skemën më komike të një goditjeje dënimi.

Një futbollist bën sikur bie teksa përpiqet të godasë portën kundërshtare por ndërkohë prek me kokë topin duke i dhënë mundësinë shokut të tij të godasë. Gjithësesi strategjia nuk fuksionon pasi topi përplaset në murin mbrojtës.

Dhe në fund skuadra e tyre humbet miqësoren përballë Gyeongnam Fc me rezultatin 1-0. /albeu.com/
Shtuar më 24/01/2013, ora 15:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori