Goditje e rëndë për Cityn para ndeshjes me Liverpoolin
Manchester City ka mësuar një lajm aspak të mirë, më pak se një javë para ndeshjes kundër Liverpool.Ndeshja ndërmjet ‘Citizens’ dhe ‘Reds’ mund të vendos shumëçka për fatin e titullit të Kampionit në Premierligë.

Diferenca prej gjashtë pikëve ndërmjet dy skuadrave, ‘nuk i lë mundësi’ skuadrës së Pep Guardiolas për rezultat negativ.

Në prag të kësaj ndeshje, ‘Citizens’ kanë marrë një lajm të keq. David Silva raportohet se po përballet me një dëmtim. Këtë madje e ka konfirmuar edhe Guardiola, pas ndeshjes së vikendit."David Silva ishte i dëmtuar. Pesë minuta para fundit të pjesës së parë, ai më tregoi se ka një problem muskulor" ka thënë trajneri i City.

"Kur ka problem muskulor, ajo merr reth 10 deri në 12 ditë" ka shtuar Pep.

Mbetet të shihet se cilat do të jenë alternativat për mesfushën, ose nëse dëmtimi do të jetë më i lehtë sesa mendohet.

Shtuar më 04/11/2019, ora 10:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori