Goditje nga Meksika, Ronaldinho te Queretaro
Pëlqej
As Indi dhe as Europës: Ronaldinho shkon në Meksikë. Ylli brazilian, i cili u largua në korrik nga klubi i Ateltico Mineiros, ka firmosur një kontratë dy-vjeçare me Qeretaro-n.

Lajmi është konfirmuar nga portali zyrtar i klubit të Liga MX.

Ronaldinho, tashmë 34-vjeç, ka luajtur më parë për Gremion, PSG, Barcelonën, Milanin dhe Flamengon. Në vitin 2002 u shpall kampione Bote me Brazilin, ndërsa në vitin 2004 e 2005 fitoi "Topin e Artë". /albeu.com/
Shtuar më 06/09/2014, ora 10:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori