Gol, asist dhe karton i kuq, Muriqi i bën të gjitha (VIDEO)


Fenerbahce ka mposhtur 0-2 Gaziantep duke marrë 3 pikë të arta në luftën për titull, shkruan Albeu.com.

Lojtri kryesor ishte padyshim Vedat Muriqi i cili në këtë sfidë i provoi të gjitha.

minutën e 51 bomberi kosovar asistoi në golin e parë ndërsaminutën e 92 shënoi dhe vetë.

Por Muriqi mori edhe një karton të kuq në fund të ndeshjes kjo për shkak se i largoi topin lojtarit kundërshtar nga fusha. /albeu.com/

Shtuar më 18/01/2020, ora 20:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori